SMANAGER.pl - oficjalne forum dyskusyjne Strona Główna

Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
LIKWIDACJA 8 LIGI
Autor Wiadomość
Tomi31
FC Cymsa Gniezno

Wysłany: 2013-12-04, 12:58   LIKWIDACJA 8 LIGI

Już kiedyś zgłaszałem podobny temat i zostałem zjechany przez Admina, ale pozwolę sobie do niego wrócić. Na szybko bo szkoda czasu:

Jak każdy może sobie obliczyć aby wypełnić wszystkie grupy w ligach od E do 7 potrzeba 2550 drużyn.

Eliga - 1 grupa x 10 ekip
1 liga - 2 grupy x 10 ekip
2 liga - 4 grupy x 10 ekip
3 liga - 8 grup x 10 ekip
4 liga - 16 grup x 10 ekip
5 liga - 32 grupy x 10 ekip
6 liga - 64 grupy x 10 ekip
7 liga - 128 grup x 10 ekip

Łącznie 255 grup x 10 zespołów = 2550 drużyn

Jak wszyscy wiemy liczba zespołów leci na łeb na szyję (jakiś miesiąc temu spadła poniżej 3000, a obecnie wynosi 2871...). Co za tym idzie spada też liczba ekip jeżdżących w polskiej lidze. Obecnie wynosi ona 2527

Co to oznacza w praktyce? Że obecnie mamy mniej team'ów niż potrzeba aby wypełnić wszystkie grupy od E do 7 ligi.
2550 - 2527 = 23

Upraszczając sprawę - w ośmiu najwyższych klasach rozgrywkowych (od E do 7) mamy 23 wakaty. W obecnej sytuacji wg mnie nie ma sensu istnienie 8 ligi. Jak pokazałem wyżej nawet 7 ligi nie da się wypełnić, a co dopiero 8... Oczywiście można zakładać, że liczba drużyn wzrośnie... no ale Panowie i Panie... bądźmy poważni 8)

Myślę, że lepiej będzie awansować wszystkie ekipy z 8 ligi wyżej. Kiedy ktoś zakłada konto w SM i ląduje w 8 lidze z dziewięcioma Botami to raczej nie ma frajdy z gry i trudno się dziwić, że rezygnuje. Myślę, że trzeba dać szansę ludziom powalczyć z "żyjącymi" przeciwnikami, a nie z "komputerem". Może w ten sposób uda się zatrzymać na stałe większą liczbę nowych graczy i zahamować chociaż w jakimś stopniu liczbę rezygnacji...

Zapraszam do dyskusji

Czechu

Wysłany: 2013-12-04, 13:07   

zdecydowanie czas najwyzszy zlikwidowac 8 ligę, bo naprawde zadna to frajda przejechac sezon z samymi botami!
jestem ZA zrobieniem porządku!

Maciey
Zdziwiony?

Wysłany: 2013-12-04, 13:10   

Myślę, że jeśli już to zrobić to trzeba w przerwie międzysezonowej, bo teraz ciężko o to. Jak najbardziej ZA!

Hermes
Gdy zagra deszcz

Wysłany: 2013-12-04, 15:21   

i tak gowno da propozycja. Ale jestem za

Jerryriva_ksf
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-04, 16:07   

ZA!

Santiago

Wysłany: 2013-12-09, 14:15   

no to poczekajmy do końca sezonu bo akurat ja w takowej siedzę:) Jestem za bo jak narazie najciekawsze mam... sparingi... a lidze żaden bot 20 pkt nie jest w stanie ze mną zrobić:P

Hermes
Gdy zagra deszcz

Wysłany: 2013-12-09, 19:56   

czemu dziadami smigasz :/

To jakas masakra :x

altrus

Wysłany: 2013-12-10, 11:51   

liczba drużyn musiała by spaść jeszcze o minimum 100 ponieważ nowe druzyny nie miałyby gdzie zaczynać. Od eligi do 7 ligi włącznie jest ok 100 Botów a przecież nowe drużyny nie mogą zaczynać od 6 ligi wzwyż ( słabe finanse i bardzo słabi zawodnicy). Jest kilka drużyn w 8 lidze (ok 50) w tym np Pawełek z drużyna wartą może 100kk a pewnie więcej

Odrębnym tematem jest spadek liczby drużyn to jakaś masakra :roll:

Tomi31
FC Cymsa Gniezno

Wysłany: 2013-12-12, 00:23   

altrus napisał/a:
liczba drużyn musiała by spaść jeszcze o minimum 100 ponieważ nowe druzyny nie miałyby gdzie zaczynać. Od eligi do 7 ligi włącznie jest ok 100 Botów a przecież nowe drużyny nie mogą zaczynać od 6 ligi wzwyż ( słabe finanse i bardzo słabi zawodnicy). Jest kilka drużyn w 8 lidze (ok 50) w tym np Pawełek z drużyna wartą może 100kk a pewnie więcej

A jak jest teraz? :D Dlaczego czasami się zdarza tak, że ekipa z 2 miejsca awansuje wyżej bez barażu? Bo następuje ZRZUT BOTÓW i wszystko jest jakby "przesuwane wyżej" :D

Wiadomo, że nowe ekipy nie dostawałyby miejsca w 3 czy 4 lidze :P Byłoby tak jak teraz - z 4 ligi bezpośrednio wchodzą wyżej 2 ekipy itd. Co za tym idzie te wolne miejsca o których wspominasz po sezonie i po zrzucie botów są... w 8 lidze :P Nie ma zatem potrzeby czekania ;)

------------------------

Jeszcze w ramach aktualizacji: Polska: 2 492

altrus

Wysłany: 2013-12-12, 12:19   

Tomi31 też uważam że 8 liga jest juz nie potrzebna ale pokaze Tobie to na przykładzie.

gdyby sezon sie zakończył teraz to po zrzucie wszystkich Botów wszystkie zespoły z 8 ligi awansowały by automatycznie do 7 ligi wiec

Eliga - 1 grupa x 10 ekip = 10
1 liga - 2 grupy x 10 ekip= 20
2 liga - 4 grupy x 10 ekip = 40
3 liga - 8 grup x 10 ekip = 80
4 liga - 16 grup x 10 ekip = 160
5 liga - 32 grupy x 10 ekip =320
6 liga - 64 grupy x 10 ekip = 640
7 liga - 128 grup ale tylko 1222 drużynu, a miejsc 1280 więc 58 wolnych

W trakcie seonu Botami stają się druzyny od eligi do 6 w liczbie 100 (jak najbardziej realne)
Dla nowych drużyn w takim wypadku jest tylko 58 miejsc w 7 lidze co raczej na cały sezon nie starczy więc nowe drużynie nie miały by gdzie zaczynać

Dlatego liczba zespołów w Polsce musi jeszcze troche spaść

Policzyłem 8 lige do gr 70 i wyszło ok 100 drużyn które się napewno strasznie męczą. Po zrzucei BOTów w przerwie miedzy sezonowej nie starczyło dla nich miejsca w 7 lidze

Tomi31
FC Cymsa Gniezno

Wysłany: 2013-12-13, 15:27   

W sumie nie pomyślałem o tym, że ekipy, które zostaję botami w trakcie sezonu nie są wtedy zrzucane tylko zajmują sobie miejsce w ligach, a zrzut następuje dopiero w przerwie. Tak więc masz rację w tej kwestii, że potrzeba trochę więcej miejsca na nowe ekipy. Ale myślę, że nie powinno być problemem. Wczoraj 2 492; dzisiaj 2 482. Nowi użytkownicy w ostatnich 24h: 6.
Mimo 6 nowych ekip, liczba drużyn spadła o 10. W tym tempie podczas najbliższej przerwy międzysezonowej będzie można usuwać 8 ligę bez skrupułów ;)

Poland_sis
►EPECHE ▲▲ODE

Wysłany: 2013-12-13, 17:19   

Popieram, oczywiscie w przerwie międzysezonowej

Black Rider
Black Riders Leszno

Wysłany: 2013-12-17, 20:37   

Jestem jak najbardziej za. Zanim dobrniemy do przerwy międzysezonowej to liczba drużyn spadnie do takiego poziomu, że spokojnie będzie można likwidować 8 ligę. A w następnym sezonie nowych ekip na pewno nie przybędzie tyle by wypełnić tą lukę, która powstanie w 7 lidze. Niestety SM zjeżdża po równi pochyłej i wcale mnie nie zdziwi jak w następnym sezonie liczba ekip w polskiej lidze spadnie poniżej 2000. SM się kończy i nic chyba już tego procesu nie zatrzyma. Taka jest smutna prawda :( .

legionista1984
Zagłębie Sosnowiec

Wysłany: 2013-12-24, 13:27   

wszyscy tutaj o likwidacji 8 ligi i zgadzam sie w 100%procentach po co ciagnac ta farse....
wystarczy 7 lig w zupelnosci jestem pewien ze nawet tego nie bedzie SM w stanie zapelnic w 100%-ach..ale gdyby tak sie stalo co bylo by z pewnoscia wielkim sukcesem to mozna zrobic liste oczekujacych jaki problem (tak jest np.w Seansible soccer)...kto che gra bedzie czekal i wtedy zawsze bedzie 100%oblozenia zakladajac ze wszystkie druzyny beda aktywne

a tak swoja droga chetnie bym przejol spowrotem moja stara druzyne ktora obecnie jest botem w 8 lidze..ehhh gdyby tylko byla taka mozliwosc

Tomi31
FC Cymsa Gniezno

Wysłany: 2014-01-13, 11:59   

Aktualizacja:

13 grudnia --> Polska: 2 482
13 stycznia --> Polska: 2 388

-94 drużyny w miesiąc - gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości ;)

Odpowiedz do tematu