SMANAGER.pl - oficjalne forum dyskusyjne Strona Główna

Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Reforma Rozgrywek
Autor Wiadomość
calrow787
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 21:11   Reforma Rozgrywek

Witam
Wychodzę z propozycją zmian w systemie rozgrywania meczy. Moim skromnym zdaniem, jak i pewnie wielu innych graczy, coś z tą monotonią, która coraz bardziej daje się we znaki, trzeba zrobić!
1. W obecnej wersji SM'a terminarz przedstawia się następująco: 1, 1, 2 [mecz/tydzień]. Co sprawia że sezon trwa 14tygodni czyli prawie 3 miesiące wliczając przerwę międzysezonową.
Na początek proponuję zmianę terminarza na 1,2,2 co oznacza rozgrywanie sezonu 11 tygodni (czyli niewielka róznica) mecze odbywały by się w środę i w niedzielę, lub tylko w niedzielę. Zmiana ta spowoduje że gra nabierze kolorytu, zyska na atrakcyjności i dynamice.

2. Reforma pucharu: Cieszy mnie to że w końcu przychód z pucharu wzrósł, lecz dla zespołów z niższych lig jest on b. często jednorazowy. Moja reforma pucharu SM polega na rozbiciu jednej obszernej rozgrywki na mniejsze. tzn. Stworzenie 4 mniejszych pucharów dla lig: 7 i 6(1920), 5 i 4(480), 3 i 2(120), 1 i E(30) (Celowo pominąłem 8 ligę gdyż tam jeżdżą praktycznie same boty, a nowe drużyny dołączają do 7). Mecze takiego pucharu rozgrywałyby sie w piątki oczywiście u drużyny słabszej (niższa liga, niższa pozycja w lidze). Liczba drużyn dla pary 6 i 7 w poszczególnych tygodniach sezonu:
W Team
1 1920
2 960
3 480
4 240
5 120
6 60
7 30
8 14 (drużyna z najlepszym wynikiem uzyska wolny los)
9 8
10 4
11 2
Dla innych grup analogicznie o 1 tydzień później start i szybciej koniec

3. Powyższe zmiany spowodowałyby odsunięcie na dalszy plan sparingów, które są "zapchajdziurą" potrzebną do utrzymania formy co nijak ma się do realizmu. Mecze towarzyskie były by potrzebne tylko gdy odpadniemy z pucharu

Wiem że takie zmiany mogą być pracochłonne i czasochłonne, a jak wszyscy wiemy, "Czas to pieniądz", więc jeśli programista (programiści?) nie będzie go miał to mogę w każdej chwili pomóc, jako iż na programowaniu troszkę się znam, a czas też się znajdzie:).

pozdROWienia
Calrow787
Ostatnio zmieniony przez 2013-01-10, 21:24, w całości zmieniany 2 razy  

Gzellus13
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-10, 21:49   

Hmm według ciebie 14 tygodni to prawie 3 miesiące?Bajeczne

14 tygodni to 98 dni wychodzi że według ciebie każdy miesiąc ma po 33 dni conajmniej

13 tygodni to równe 3 miesiace

Co do pomysłu to wątpię żeby przeszedł,a jak już to mecze byłyby w sobotę i niedzielę raczej bo w środę mało kto ma czas

Tomek1982
Organizator NSL

Wysłany: 2013-01-10, 22:36   

NIE

Mocny
Mocny Leszno

Wysłany: 2013-01-11, 19:40   

Dla mnie ciekawe pomysły i jestem na TAK.

1* TAK (brak dokładnego planu jak to dobrze zrobić) - Jednak wiem, że takie skrócenie trochę by zakłóciło cały SM. Z sezonu na sezon mniej skoków mieliby zawodnicy, w końcu sezon krótszy o ok. 3 tygodnie (czyli na każdy rok jednego zawodnika = -15 dni treningowych), czyli obrazowo zawodnik 26 letni miałby w porównaniu do tego co jest obecnie = -150 dni treningu, co daje ok 6-9 skoków mniej w ciągu wieku 16-26 lat.
Ogólnie jestem za skróceniem sezonu, jednak nie mam dokładnego pomysłu jak to zrobić bez utraty tych 15 dni treningu na 1 sezon.

2* WIELKIE TAK - Tutaj pomysł bardzo dobry i byłoby znacznie więcej walki pomiędzy poszczególnymi grupami, ponieważ poziom różniłby się tylko 1 ligą.
Natomiast w obecnej formie to i tak wiadomo, że puchar na samym końcu zdobędzie drużyna z Ekstraligi! Wiadomo, że im wyższa runda tym silniejsze drużyny z wyższych lig, które wygrywają ze słabszymi (choć są wyjątki wiadomo, które potwierdzają regułę).
Ostatnio zmieniony przez Mocny 2013-01-11, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  

AzotyX2
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-11, 20:33   

Zdecydowane TAK

Kuba984
Inferno Bydgoszcz

Wysłany: 2013-01-11, 21:12   

1. Zdecydowane NIE
2. Tak

calrow787
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-12, 10:05   

@mocny

co do tego iż dni treningowych będzie mniej zgadzam się ale jest też tego dobra strona np. Nie będzie takich silnych zawodników którzy w wieku 27 lat mają kilka setek w umiejętnościach. Ew. jeśli nie chciałbyś rezygnować z tych 9 skoków, można obnizyć jakby ilość dni potrzebną do skoku (dokładniej trzeba obliczyć o ile żeby nie zmienić za bardzo obecnego schematu)
Ostatnio zmieniony przez 2013-01-12, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  

Mocny
Mocny Leszno

Wysłany: 2013-01-13, 15:25   

@carlow787
Moim zdaniem to i tak nie wpłynie na siłę słabszych zawodników / w porównaniu do tych silniejszych z ok 3/4 lig i wyżej . Dlatego, że teraz tak obrazowo:
- ten silny ma powiedzmy: S, TJ, TS = 100
- ten słabszy: S, TJ, TS = 90
Natomiast po zmniejszeniu ilości skoków obrazowo:
- silny: S, TJ, TS = 90
- słabszy: S, TJ, TS = 80
I ci zawodnicy silni "nowi" z S, TJ, TS = 90 i tak będą kosztować tyle ile teraz kosztują ci co mają = 100, a ci słabsi "nowi" będą analogicznie słabsi i tańsi. Proste prawo rynku, w tej kwestii nic się nie zmieni i tak też musi zostać. Zresztą cel jest inny.

Idea tutaj jest taka, żeby skrócić sezon (różnica między zawodnikami z wyższych i niższych lig musi pozostać, nie mogą przecież wszyscy grać w elidze, 1, 2 czy 3 lidze), aby trwał mniej niż 14 tygodni. I tutaj nawet ciekawą propozycję dajesz z tym zmniejszeniem ilości dni treningu! I myślę, że ta propozycja jest bardzo ciekawa i godna uwagi. Ja jestem na WIELKIE TAK - skrócenie sezonu (np. jak tutaj do 11 tyg.) oraz zmniejszenie (proporcjonalne, aby schematu nie zmieniać) ilości dni potrzebnych do skoku!

Podwójne kolejki ciągle w sobotę i niedzielę? W tym schemacie podwójnych kolejek, co podał Carlow787 tylko i wyłącznie środa i niedziela, ewentualnie dla urozmaicenia jakoś na zmianę z sobotą i niedzielą - taki kompromis (rozłożone w czasie, a nie co tydzień w ciągu 2 dni 2 mecze ligowe), bo jak wiadomo każdemu się nie dogodzi!

Ktoś wyżej napisał, że w środę mało kto ma czas :shock: ? Mecz ligowy można jechać od 8-21, czyli wybór aż 14 różnych godzin od rana do nocy - zawsze znajdzie się czas (tylko maksymalnie 45 minut) i można godzinę spotkania również zmienić! Więc nie popadajmy w jakieś skrajności/paranoje :lol: - dla chcącego nic trudnego!

Tomek1982
Organizator NSL

Wysłany: 2013-01-13, 19:01   

Co wy bredzicie?! Już widzę jak najgroźniejszy Twój rywal zmienia godzinę na Twoją prośbę, bo późno wracasz z pracy.. Mecze o stawkę w tygodniu odpadają.

Kerfjur

Wysłany: 2013-01-13, 19:32   

NIE!
Mecze ligowe i baraże muszą zostać w soboty i w niedzielę. Większość osób wtedy zazwyczaj znajdzie chwilę by przypilnować meczu, w tygodniu jest to mało prawdopodobne. Jedyną reformą mogło by być ewentualnie więcej meczy ligowych w sobotę, ale jakoś zniosę tak jak jest obecnie.
Już to widzę jak ktoś przekłada mecz w tygodniu na prośbę rywala - prędzej specjalnie przełożę na niedogodną godzinę by mieć nad nim przewagę.

A co do pucharów - zachować to co jest i ewentualnie obok tego stworzyć dodatkowe rozgrywki (np. puchar par klubowych, puchar 7/6/.../Ekstraligi).

Mocny
Mocny Leszno

Wysłany: 2013-01-14, 13:38   

Po pierwsze nie bredzę - tylko piszę!

Z meczami w środę raz wy ustalicie sobie dogodną godzinę, a raz przeciwnik - proste. Zresztą tak samo jest w inne dni, jak jest teraz: sobota i niedziela (nie każdy jest 15h dostępny w sb/nd i często też nie pasują godziny, jak wybierają przeciwnicy).

Jednak pomijając, to czy w środę czy w sobotę (mało ważne jak dla mnie) temat dotyczy tego czy skrócić sezon do 11 tygodni czy nie! Ja jestem zdecydowanie na tak. Nawet mogę się zgodzić na te mecze tylko w soboty, tylko żeby skrócić sezon!

Odnośnie pucharów to się powtórzę jeszcze raz, zmiana proponowana w 1 poście - jestem zdecydowanie na TAK.

Hermes
Gdy zagra deszcz

Wysłany: 2013-01-14, 13:52   

nie

Opolanin1977
Prezes 77

Wysłany: 2013-01-14, 13:58   

Na NIE

Kabat
3.2

Wysłany: 2013-01-14, 14:21   

NIE
NIE

Ludzie mają życie poza internetem. 4 sezony w 1 rok kalendarzowy w zupełności wystarczą.

Przemolo

Wysłany: 2013-01-14, 15:08   

W ciągu roku jest rozgrywane 3 i pół sezonów to tak do ścisłości ale również w obu przypadkach na nie .

Odpowiedz do tematu