SMANAGER.pl - oficjalne forum dyskusyjne Strona Główna

Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Woytek
2013-01-08, 01:36
forma po obozie
Autor Wiadomość
Pavel

Wysłany: 2013-01-06, 19:34   forma po obozie

zdaje sobie sprawę, że nie jest to typowy błąd, lecz w pewnym sensie zamierzone działanie, ale uważam, że zmiana formy po obozie powinna następować wraz z naliczeniem dni treningowych, a nie podczas aktualizacji tygodnia. Obecnie forma nie zmienia się na 1 kolejkę, lecz dopiero na drugą, a celem obozu powinno być przygotowanie do sezonu. Dla zawodników, którzy pojechali na obóz forma nie zmieniała by się w niedzielę tylko już w piątek i obowiązywałaby od 1 kolejki.

oczywiście zmiana czy też naprawienie tego byłoby możliwe dopiero od kolejnego sezonu, jednak uważam, że powinno to zostać wprowadzone ;)

Kabat
3.2

Wysłany: 2013-01-06, 20:07   

Jesteś w błędzie, bo w takiej sytuacji formę naliczoną miałaby tylko część zawodników - ci po obozach, a pozostali dopiero po kolejce ligowej. To by było bez sensu. :?

Pavel

Wysłany: 2013-01-06, 20:44   

w błędzie? to raczej kwestia zdania, a nie bycia w błędzie. Wg mnie bezsensem jest to, że faktyczna forma obowiązuje od 2, a nie od 1 kolejki. To może dni treningowe też naliczajmy po 1 kolejce?
Ostatnio zmieniony przez Pavel 2013-01-06, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  

Kabat
3.2

Wysłany: 2013-01-06, 22:26   

Ale Ty nie trenujesz NA 1 KOLEJKĘ!
Obóz ma służyć ROZWOJOWI zawodnika, a nie przygotowaniu na JEDEN mecz!!!
I niby dlaczego wysyłając zawodników na obóz miałbym być lepszy od tych, którzy na obóz nie posłali zawodników?

Pavel

Wysłany: 2013-01-06, 22:33   

obozy są częścią przerwy międzysezonowej. Skoro dni treningowe są naliczane od razu, to dlaczego nie jest tak z formą? Może w ogóle skasujmy te dodatkowe dni, dlaczego ci co wysłali zawodników mają być lepsi od tych co nie wysłali? Poza tym Kabat, nie napisałem nic o przygotowaniu na jeden mecz, napisałem że efekty obozu powinny być od początku sezonu, a nie od drugiej kolejki

Kfjat

Wysłany: 2013-01-06, 22:35   

Kabat napisał/a:
Ale Ty nie trenujesz NA 1 KOLEJKĘ!
Obóz ma służyć ROZWOJOWI zawodnika, a nie przygotowaniu na JEDEN mecz!!!
I niby dlaczego wysyłając zawodników na obóz miałbym być lepszy od tych, którzy na obóz nie posłali zawodników?

Tu sie nie zgodze. Nigdzie nie jest napisane, ze oboz ma sluzyc wylacznie rozwojowi zawodnika, a nie przygotowaniu na pierwsza kolejke ligowa. Jesli place kilka setek tysiecy wiecej za oboz bo ma 5 gwiazdek w luksusie to powinienm czerpac profit w piatek poprzedzajacy mecz ligowy. Albo wszystkie dni treningu dodawajmy w piatek, albo wszystkie w poniedziałek.

Kuba984
Inferno Bydgoszcz

Wysłany: 2013-01-07, 07:48   

Kfjat napisał/a:
Albo wszystkie dni treningu dodawajmy w piatek, albo wszystkie w poniedziałek.

Zgadzam się. Obecne rozwiązanie jest trochę nielogiczne.

Kabat
3.2

Wysłany: 2013-01-07, 08:21   

Takie od początku były założenia i ja się z nimi w pełni zgadzam:
- zwykły trening umiejętności jest dodawany codziennie
- trening umiejętności z obozu jest dodawany PO jego zakończeniu
- forma ZAWSZE i KAŻDEMU liczona jest z niedzieli na poniedziałek

Jeszcze raz podkreślę, że Wasza propozycja dawałaby możliwość "kupienia" sobie formy na 1 kolejkę, podczas gdy rywal bez obozu musiałby na skoki czekać do poniedziałku. Idąc Waszym tokiem rozumowania zapytam
"dlaczego forma jest naliczana raz w tygodniu, a nie codziennie w zależności od ilości biegów przejechanych przez ostatnie 7 dni?"

To by było jeszcze sprawiedliwsze, ale to jest TYLKO GRA i takie a nie inne są jej założenia. Błagam nie czepiajmy się każdej ły, a już na pewno nie takich, które dobrze funkcjonują... :|

Kuba984
Inferno Bydgoszcz

Wysłany: 2013-01-07, 08:38   

Ja się nie czepiam. Nie jest to coś, za co mógłbym umierać :d
Raczej bliżej mi w tej kwestii do Pavla i Kfjata, ale nie ma co robić tragedii w tej kwestii.

Pavel

Wysłany: 2013-01-07, 12:04   

jeśli ustawiam zawodnikowi trening ogólny to skok formy może być każdego dnia tygodnia (tak samo jak każdy inny skill). A to, że rywal bez obozu musiałby czekać do poniedziałku to dla mnie żaden argument, bo podobnie jest z pozostałymi skillami. Zawodnik będący na obozie dostaje trening piątkowy rano, a po południu dodatkowe dni, podczas gdy ten bez obozu dostaje tylko 1 dzień za ewentualny start w meczu ligowym (w poniedziałek)

robcio2x8

Wysłany: 2013-01-07, 17:13   

Ja bym temat przeniosl do propozycji. W chwili obecnej naliczanie formy nie jest bledem, jako ze tak to wymyslil Woytek.

Sam mialem juz jakis czas temu dac taka propozycje. Na logike tak wlasnie powinno byc, ze oboz przygotowuje juz od pierwszej kolejki a nie od drugiej. Tak sie dzieje w prawdziwym sporcie. Jak druzyna jedzie na oboz to odczuwa to w postaci wzrostu badz spadku formy juz przed pierwszym meczem a nie dopiero przed kolejnymi.
Ostatnio zmieniony przez robcio2x8 2013-01-07, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  

Woytek

Wysłany: 2013-01-08, 01:36   

Przenoszę do propozycji, tam powinno być;)

Zimbabwe_fan
TYLKO WŁÓKNIARZ!

Wysłany: 2013-01-08, 14:24   

robcio2x8 napisał/a:
Jak druzyna jedzie na oboz to odczuwa to w postaci wzrostu badz spadku formy juz przed pierwszym meczem a nie dopiero przed kolejnymi.

Skąd wiesz? Zawodnicy niejednokrotnie wchodzą w sezon długo lub bardzo długo. Holta rozpoczyna go np. w lipcu :D

Dlatego jeśli miałaby przejść propozycja to polecam dodać zmęczenie poobozowe w pierwszym meczu ligowym.

Hermes
Gdy zagra deszcz

Wysłany: 2013-01-08, 15:06   

Ja raczej tez myslalem ze forma naliczona zostanie przed pierwsza kolejka. Na szczescie (dla mnie) rywal był bardzo słaby i nie wykorzystał słabszej dyspozycji moich zawodników

robcio2x8

Wysłany: 2013-01-08, 16:30   

Zimbabwe_fan napisał/a:
Skąd wiesz? Zawodnicy niejednokrotnie wchodzą w sezon długo lub bardzo długo. Holta rozpoczyna go np. w lipcu

Jako osoba, ktora trenowala w swoim zyciu rozne sporty i wyjezdzala na obozy przedsezonowe wiem, iz to co robilismy na obozie przygotowawczym mialo wplyw na nas juz od pierwszego rozgrywanego po obozie meczu :-)

Zgadzam sie z tym, iz nie kazdy wchodzi w sezon w tym samym czasie, albo ze trenerzy czasem przygotowuja zespol tak by byl w najlepszej formie dopiero w trakcie sezonu a nie od samego poczatku. Odpowiednikiem tego sa w SM obozy z mniejszym luksusem przy ktorych w poczatkowej fazie sezonu forma nie jest najlepsza :-)

Na logike, jade na oboz, wracam z niego i nic nie odczuwam przez caly tydzien? Dopiero na mecz drugiej kolejki odczuwam zmeczenie/przetrenowanie (w SM oboz z malym luksusem) lub zwyzke formy (oboz z wiekszym luksusem), czy raczej odrazu po obozie czuje, ze jest ok albo, ze cos jednak jest nie tak?

Odpowiedz do tematu