SMANAGER.pl - oficjalne forum dyskusyjne Strona Główna

Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
nowa wartość
Autor Wiadomość
wiwo
Speedteam

Wysłany: 2012-12-30, 01:20   nowa wartość

Większość z nas narzeka że gra staje się monotonna ,że chcąc osiągnąć wynik trzeba jeździć z "dziadami " w składzie o wysoikim xp. Ja wychodzę z propozycją , która by wprowadziła małą rewolucję w powyższym temacie, która byłaby łatwa do wprowadzenia i która by za bardzo nie zaburzyła dotychczasowego ładu gry

Oczywiście moja propozycja nie rozwiąże całkowicie problemu dominacji dziadków w grze i możliwości wygrywania biegów przez juniorów ale dodałaby szansy młodszym zawodnikom i wielu z nas a na pewno ja :) z ciekawością czekałaby na pojedynki niektórych 24 czy 25 latków z" wypasionymi" dziadkami

dobra do meritum

Jak dla mnie jakimś rozwiązaniem byłoby wprowadzenie dodatkowej wartośći stałej czy skilla stałego a mianowicie wartość tą można byłoby nazwać brawurą.
Im zawodnik starszy tym bardziej ten skill by spadał. Jak wspomniałem byłby to skill stały
Wartość tego skilla to juz temat do dogrania Jak dla mnie wartość ta mogłaby mieć wpływ na siłe

I tak Np zawodnik 16 letni miałby tę wartość =10
17 letni wartość 9
18 letni wartość 8
19 letni wartość 7
20 letni wartość 6
21 letni wartość 5
22 letni wartość 4
23 letni wartość 3
24 letni wartość 2
25 letni wartośc 1
26 letni wartośc 0
27 letni wartośc -1
28 letni wartość -2
29 letni wartość-3
30 letni wartość-4
31 letni wartość-5
32 letni wartość-6
33 letni wartość - 7 itd
Wartości te byłby dodawane\ odejmowane od siły.
1Wartość brawury = 1 wartośc sily

Przeanalizujmy jaki to ma wpływ np. na młodego seniora w wieku 24 lat.

Teraz taki zawodnik jest w niełasce. Niestety tak w większości przypadków jest a po zmianie bedzie inaczej
24 latek do siły miałby dodawane + 2 i w starciu z 30 latkiem który miałby brawure -4 czyli siłe o 4 niższą miałby szanse rywalizowac . Uważam że dzięki temu rozwiązaniu warto będzie stawiać na młodszych zawodników, ba będzie dochodziło do wielu ciekawych pojedynków młodszych zawodników ze starszymi.
Ostatnio zmieniony przez wiwo 2012-12-30, 02:09, w całości zmieniany 2 razy  

przemofan

Wysłany: 2012-12-30, 01:37   

jestem za!!!!!!!!!!!!!
piękna propozycja!
wreszcie coś ciekawego i przede wszystkim BARDZO DOBRZE WPŁYWAJĄCE na grę i w dodatku nie komplikujące jej,nie wprowadzające chaosu.Łatwe do wprowadzenia...
Po prostu GENIALNE!!!
Ostatnio zmieniony przez przemofan 2012-12-30, 02:20, w całości zmieniany 2 razy  

Tomek1982
Organizator NSL

Wysłany: 2012-12-30, 09:41   

popieram

Kryll

Wysłany: 2012-12-30, 12:17   

czemu nie :)

Domino_kmo_!
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 12:24   

Ciekawa propozycja, na tak.

Ojciec99

Wysłany: 2012-12-30, 12:37   

Coś w tym jest :)

Company Flow

Wysłany: 2012-12-30, 13:04   

Każdy pomysł, dzięki któremu młody grajek ma szansę na wygranie biegu z emerytem opalającym się na Copacabanie, jest wart poparcia.

Więc chociaż nie wygląda to zbyt jakoś wybitnie fajnie, to jestem zdecydowanie ZA.

przemofan

Wysłany: 2012-12-30, 13:16   

Ta Copacabana mi się podoba :)
A moim zdaniem wygląda to bardzo fajnie!
Bo przykładowo 24-latek zyskuje nad 30-latkiem 6pkt. Siły.Myśle,że to dość sporo!Szanse bardzo,ale to bardzo by się WYRÓWNAŁY!Nawet ciężko powiedzieć,który by wygrał...
Oczywiście szanse 24-latka wyrównają się,o ile ma on POTENCJAŁ,czyli po prostu jest mocny skillowo...
No i jeszcze jedno,o czym już pisałem nie wprowadziłoby to żadnej rewolucji!mam na myśli chaosu ani wielkich zmian w strategiach(o ile ktoś taką rzeczywiście posiada).Nadal XP byłoby ważne i nadal trzeba by o nie dbać!
Ale myśle,że to WYSZLIBYŚMY Z MARAZMU!!!
Który jest niestety wszechobecny w SM.Wiele osób jest zrezygnowanych i zapowiada(na serio!) koniec grania...
A ta zmiana to byłby ZNAKOMITY IMPULS! Bo ci młodzi seniorzy zyskaliby na znaczeniu i potrafiliby pokonywać tych emerytów.Podkreślam "potrafiliby",co nie znaczy,że wygrywaliby ze wszystkimi i zawsze,ale także,że przegrywaliby ze wszystkimi i zawsze,a tak(oczywiście z małymi wyjątkami) jest obecnie...

Hermes
Gdy zagra deszcz

Wysłany: 2012-12-30, 13:17   

za

Raven1

Wysłany: 2012-12-30, 13:44   

interesujące, również jestem za

Solidus

Wysłany: 2012-12-30, 13:52   

ZA

wiwo
Speedteam

Wysłany: 2012-12-30, 14:05   

Piękno jest w prostocie hehe
Wartość brawury trochę urealnilo by grę do rzeczywistego speedwaya
bo jak wiadomo młodzi zawodnicy rzadko kalkują i jadą brawurowo :) ) A jak wiadomo z wiekiem zawodnik zaczyna jeździć bardziej zachowawczo

Oczywiście gra raczej nigdy nie odzwierciedli realiów speedwaya ale można coś czynić by choć trochę sie zblizyc do rzeczywistości

Celem skilla brawury ma być wyrównanie poziomu zawodników!!
Starsi zawodnicy mają przeważnie wysokie doświadczenie i to jest ich atutem Atutem młodych zawodników niech będzie brawura :) )

Grzechu
White Dragons

Wysłany: 2012-12-30, 14:34   

Super pomysl..... ale czy to nie byla propozycja IZKI ?? "Przebojowosc" chyba byla nazwana i tez troszke inaczej opisana...ale o to samo chodzilo. Nie mniej jak najbardziej jestem na duze TAK !! Wojtek moglby sie w tej sprawie wypowiedziec, czy jest to mozliwe do wykonania. Jezeli tak, to krotka pilka: od przyszlego(23) sezonu wchodzi. Na sezon 22 tak czy inaczej za pozno.... moze mozna by bylo potestowac w jakies "sobotnie spary".

guti
Guti

Wysłany: 2012-12-30, 14:39   

Wszystko co osłabi dziadków a wzmocni mlodszych na tak
Rzeczywiście pomysł jest bardzo podobny do pomysłu Izki

ThoM

Wysłany: 2012-12-30, 15:14   

dobry pomysł ale jeśli miałoby to zadziałać to chyba powinniśmy wziąć pod uwagę xp a nie siłe :)
albo zwiększyć brawurę u młodszych :)
Ostatnio zmieniony przez ThoM 2012-12-30, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu