SMANAGER.pl - oficjalne forum dyskusyjne Strona Główna

Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Woytek
2012-04-07, 22:05
Dyskusje na temat nowego silnika!
Autor Wiadomość
wiwo
Speedteam

Wysłany: 2011-08-19, 23:37   

Słuchajcie po odjechaniu kilku meczy testowych byłem zaskoczony tym co się w nich wydarzyło. Jest spora różnica w wynikach uzyskiwanych w bieżącej wersji silnika a testowanej. Nie może być tak ,że wszystko zostanie obrócone do góry nogami. Jest wielu menagerów w tym ja , którzy starają się jak najlepiej dopasować do silnika gry , wykorzystać jego możliwości, niestety to jednak kosztuje sporo wysiłku i czasu . A tu nagle wprowadzone mają być nowe zasady gry i wszystko co się robiło do tej pory idzie na marne. Jeżeli na tym ma polegać rozwój gry , to wtedy ta gra nie ma żdanego sensu. Napiszę jeszcze kilka zdań o doświadczeniu. W nowym silniku ewidentnie spadło jego znaczenie. Wydaje mi się że to nie jest korzystne rozwiązanie. To jest w końcu menager, także ta gra powinna dawac nam jak najwięcej możliowści stosowania strategii. Musicie przyznać że samo szkolenie zawodników , ustalenie składu ,czy nawierzchni toru to troche mało . Poza tym jaki mamy wpływ na ukształtowanie zawodnika ?? ? Prócz nabijania xp praktycznie żadnego bo przy skoku skilla to musimy liczyć na szczęscie nawet przy maksymalnym talencie. Także doświadczenie zawodnika sami świadomie nabijamy. I jak teraz nagle doświadczenie ma znowu starcić znacząco na wadze to już przestanie się opłacać o nie dbać i ta gra stanie się strasznie uproszczona. Poza tym jak ktos nie ma środków finansowych na "dobrych" zawodników i ma pecha do szkółkowiczów to w jaki sposób ma szansę zaistnieć w tej grze- WŁAŚNIE PRZE ŚWIADOME NABIJANIE XP. No pewnie takie nabicie wymaga sporo czasu i wysiłku bo przecież to sie nie odbywa bez uszczerbku - spada forma zawodnika. No ale tu własnie pojawia się element startegii - co robić, czy lepiej nabić xp kosztem formy czy jednak utrzymać formę kosztem zdobycia niższego xp. I właśnie takie dylematy są potrzebne , wzbogacają tą grę i zmuszają menagera do podejmowania decyzji. Nie zabijajmy tego !! !!!!
Ostatnio zmieniony przez wiwo 2011-08-20, 00:32, w całości zmieniany 1 raz  

Pluszaczek

Wysłany: 2011-08-19, 23:46   

wiwo napisał/a:
Nie zabijajmy tego !! !! !!

To się zdrowo uśmiałem autor pisze o upraszczaniu gry zabijaniu. To co obecnie się dzieje to jest zabijanie gry;
1. Nabijanie XP - wielce trudne jechać na maxa biegów i jeden sezon dochodzić do formy - wielki wyczyn i szczyt menadżerskich umiejętności - śmiechu warte.
2. Kupowanie dziadków z XP w niższych ligach - powoduje to, że Ci co szkolą młodszych, stawiają na juniorów i średniolatków są zniechęcani do gry
3 Miłośnicy dziadków odbierają innym chęć gry a później dochodząc do 4 maks 3 ligi gdzie nie da już się dziadkami samymi jeździć rezygnują porzucając kluby

To zabija grę a nie zmniejszenie XP.

Nowy silnik jest dużo lepszy będzie trzeba skład budować z głową a nie tak jak teraz LT +30 lat i +80XP aby wygrać ligi od 5 do 8

wiwo
Speedteam

Wysłany: 2011-08-19, 23:50   

No widzisz ja postawiłęm na młodzież i się nie zniechęciełm. Zrozum ciągłe zmiany reguł gry wtrakcie jej trwania niczemu nie służy. A takie właśnie ruchy zniechęcają.

Pluszaczek

Wysłany: 2011-08-19, 23:56   

Silnik ciągle ewoluuje a ktoś próbuje robić tu wielkie halo. Są zwolennicy resetu to jest dopiero rewolucyjny pomysł. Mi nowy silnik odpowiada i takie jest moje zdanie.

wiwo
Speedteam

Wysłany: 2011-08-20, 00:00   

Wiesz to może ustalmy że co sezon będzie ulegał zmianie silnik gry , bo znajda się jacyś malkontenci, którzy beda niezadowoleni.

Pluszaczek

Wysłany: 2011-08-20, 00:08   

Silnik się praktycznie zmienia co sezon i raczej nie wynika to z tego że ktoś marudzi. To się nazywa ewolucja gry i jej polepszanie. Myśląc tokiem konserwatystów SM powinien być taki jak kilka lat temu bo też był fajny.

wiwo
Speedteam

Wysłany: 2011-08-20, 00:19   

Ty chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Jak wiadomo w tej grze przebic się wysoko nie jest łatwą sprawą. Wymaga to sporo czasu i jakiejś koncepcji. No ale jaki sens jest grac w tą gre jak co sezon czy dwa mają byc zmainy ?? ? Znów wszystko trzeba na nowo przebudowywać i tak w koło macieju . Pewnie ulepszenia gry trzeba wprowadzać ale nie zmieniajmy znacząco silnika gry. Piszesz że ta nowa wersja Ci odpowiada a co będzie jak za sezon wprowadzą nową , która nie będzie ci na rekę ?? ? Trzymajmy się zasad raz ustalonych , w końcu każdy ma szanse się wykazać . A ciągłe zmiany silnika gry wprowadzają tylko dezorientację i zamęt. Jeszcze raz podkreślę nie jestem konserwatystą, wprowadzajmy nowinki , ulepszenia ale nie obracajmy wszystkiego do góry nogami.
Ostatnio zmieniony przez wiwo 2011-08-20, 00:30, w całości zmieniany 1 raz  

lucjanos
GKM Graudenz

Wysłany: 2011-08-20, 00:35   

Ale silnik i tak będzie zmieniony, ponieważ jest napisany od nowa, aby można wprowadzać bez problemu jakiekolwiek zmiany w przyszłości. Pisał o tym już jakiś czas temu Wojtek. Teraźniejszy silnik gry jest do bólu przewidywalny i nie zapewni awansu wyżej niż 4/3 liga. Beton SM'owy ma już ten silnik w małym palcu i mamy szanse bliskie zeru na spektakularne podbijanie lig. Nowy natomiast sporo zmienia i to jest fajne. Dostaliśmy jeden sezon na testy, aby poznać zależności i w porę zareagować treningiem czy to wymianą składu. Jak pisałem wcześniej, mnie bardzo pasuje nowy silnik i chciałbym, aby został wprowadzony już bez korekt. Jak wiadomo, każda zmiana jednemu przypasi a innemu nie, ale SM byłby nudny bez zmian. Jest szansa, że ten nowy silnik nieźle namiesza w wyższych ligach. :)
Ostatnio zmieniony przez lucjanos 2011-08-20, 00:39, w całości zmieniany 1 raz  

kasnoe
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-20, 22:25   

witam chciał bym odnieś się do dyskusji Wiwo i PANA handlarza PLUSZAKI GDAŃSK
wiwo masz racje w stu procentach xp jest to skil do rozwoju przez managera
i trzeba dużo poświecić czasu aby to rozwijac
ale jest wielu menadżerów którzy wola zajmować się handlem niż prowadzeniem zespołu i potem narzekają ze zawodnik ma za mało tego lub tamtego i nic im nie pasuje
odnośnie Pana PLUSZAKI GDAŃSK czy te sumy coś mu mówią
7.534.567 , 15.000.000 , 10.000.000 , 20.000.000 , 16.210.000 , 18.000.000
i to nazywa się rozwój młodzieży dla mnie był pan łoś i przepłacił ich
nie czepiałbym się gdyby pan miał jednego zawodnika ze szkółki którego rozwiną i wychował

lucjanos
GKM Graudenz

Wysłany: 2011-08-20, 22:55   

Krasnoe, ale to każdego sprawa w jaki sposób prowadzi swój team. Ty lubisz szkolić młodzież, a ktoś inny woli ją kupować. Powiem Ci też, że gdybym miał sporo kasy w grze, to też bym kupował zamiast szkolić same miernoty z nowej szkółki. Reasumując, tylu ilu managerów, tyle technik zajmowania się zespołem.
Odnośnie XP, to nadal ma za duże znaczenie bo w tej chwili jest tak, że średni dziadek ze sporym XP objeżdża 24-26 letniego zdolnego i napakowanego zawodnika. A tak nie powinno być. Nabijanie XP ma już znamiona dewiacji, bo jak inaczej nazwać 22-23 letnich zawodników z XP na poziomie 60 i więcej ? Chore to jest mocno.

uthar

Wysłany: 2011-08-21, 00:26   

Zmiany kosmetyczne? Tak
Całkowicie nowy silnik z zabużonymi wagami skili w porównaniu do starego? Nie, chyba że z całkowitym restem gry z zachowaniem miejsc w lidze.
Mam zawodników różnych Refleksu nie szkolę bo po co inne skile były ważneisjze a tu kiszka nowy silnik twierdzi że refleks jest ważny.
Ostatnio zmieniony przez uthar 2011-08-21, 00:45, w całości zmieniany 1 raz  

gomera
KS Szczurki

Wysłany: 2011-08-21, 01:06   

uthar
masz racje, ale co z tym dalej ??

uthar

Wysłany: 2011-08-21, 07:41   

Cytat:
Dyskusje na temat nowego silnika!

Tak brzmi temat i wyraziłem swoje zdanie na temat tego co nam szykują. Już 2 raz przeżyje diametralną zmiane zasad w grze, która odbije się negatywnie na moim klubie.

Craxa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-21, 07:51   

uthar napisał/a:
Zmiany kosmetyczne? Tak
Całkowicie nowy silnik z zabużonymi wagami skili w porównaniu do starego? Nie, chyba że z całkowitym restem gry z zachowaniem miejsc w lidze.
Mam zawodników różnych Refleksu nie szkolę bo po co inne skile były ważneisjze a tu kiszka nowy silnik twierdzi że refleks jest ważny.

A czy to pierwszy wałek w grze i robienie zmian pod grupę kolesi z Leszna? Sporo już grasz więc nie powinieneś być tym zdziwiony.

uthar

Wysłany: 2011-08-21, 08:13   

Wierzmi nie jestem zdziwiony wyrażam tylko swoją opinie.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi