SMANAGER.pl - oficjalne forum dyskusyjne Strona Główna

Choose language:

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Woytek
2012-04-07, 22:05
Dyskusje na temat nowego silnika!
Autor Wiadomość
Pinczoch

Wysłany: 2011-08-01, 13:08   

Według mnie, wszystko jest ok prócz drobnych błędów takie jakpodwójne wystawianie zawodników itp. oraz zmniejszeniem znaczenia ts. Dzisiaj jechałem sparing na twardej, przy słońcu i zawodnik z TS99 miał tylko niewielki handicap nad kolesiami z TS 60/70.

Znaczenie xp już dawno powinno być zniesione. Żadna licząca się drużyna z wwyższe ligi nie posiada młodego składu. Żeby osiągnąć sukces trzeba kupić emerytów z nakoksowanym xp. Teraz liczy się de facto tylko skill, co oczywiście popieram :)

Kfjat

Wysłany: 2011-08-01, 13:37   

Nie zgodze sie z przedmowca, ze xp nie powinno sie liczyc. Po to miedzy innymi daje sie mozliwosc duzej liczby startow w meczach ligowych mlodym zawodnikom, aby pozniej z tego skorzystac. Pytam sie po co dawalem jezdzic mlodym, nabijalem im xp skoro to teraz nie jest w ogole istotne. Nastepna sprawa. Jak koles z TS 99 moze nieznacznie tylko wygrywac start z gosciem 60-70. Przeciez to jest czysta kpina. Czuje sie oszukany przez Woytka i jesli az tak drastyczna zmiana wejdzie w zyycie to ja z tej gry rezygnuje. Zreszta sądząc po opiniach nie tylko udzielajacych sie na forum osob z zamiarem rezygnacji nosi sie wiecej osob. To przestal byc manager. Jakby nie patrzec bowiem manager druzyny nabijajac xp mlodym zawodnikom mial wplyw na to jak ten zawodnik bedzie wygladal w przyszlosci i niwelowal braki w skillu doswiadczeniem. Teraz ucina sie i xp i TS. Szkoda.

spoxik

Wysłany: 2011-08-01, 13:52   

Pinczoch: Kazdy przepycha zmiany pod siebie no nie? Zreszta sam jakbym mial takiego wilimskiego to bym byl za zniesieniem xp :roll:

Przemolo

Wysłany: 2011-08-01, 16:45   

Jeśli chodzi o XP to akurat popieram tą zmianę bo teraz jest przynajmniej realniej do normalnego żużla przynajmniej młodzi będą mieli większe szanse na robienie punktów w meczu . Przy obecnym silniku mój Lasota wyprzedza Płochackiego o jakąś sekundę a przy nowym Płochacki potrafi go objechać i to jest teraz dobre bo powinny się liczyć skilla a nie jakieś głupie XP . I ta zmiana jest na pewno dobra dla nowych graczy którzy chcą budować zespół młody perspektywiczny z myślą o kilku sezonach a obecnie nie mogą się rozwijać bo ktoś inny nakupi staruchów tworząc jedno sezonowe zespoły które odbiera im jakie kolwiek możliwości rywalizacji z dziadami z nabitym XP .

Bodex
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-01, 18:17   

Jeżeli chodzi o XP to nie można go znieść całkowicie ponieważ powinno odgrywać jakaś role, zawodnik bardziej doświadczony powinien mieć jakiś atut, bardziej doświadczony mniejsze błedy. Zgadzam się również z poprzednikami że p[owoli nie wiadomo jak perspektywicznie szkolić drużynę bo ciągle się coś zmienia w silniku meczowym.

Pinczoch

Wysłany: 2011-08-01, 19:02   

W realnym żużlu to nie doświadczenie a technika pozwala nie popełniać błędów podczas jazdy. Doświadczenie może pomagać jedynie w sytuacjach kryzysowych, jak np. umiejętność omijania zawodnika leżącego na torze czy też unikanie kontuzji.

Bonson

Wysłany: 2011-08-01, 19:55   

Pinczoch napisał/a:
Według mnie, wszystko jest ok prócz drobnych błędów takie jakpodwójne wystawianie zawodników itp. oraz zmniejszeniem znaczenia ts. Dzisiaj jechałem sparing na twardej, przy słońcu i zawodnik z TS99 miał tylko niewielki handicap nad kolesiami z TS 60/70.

Znaczenie xp już dawno powinno być zniesione. Żadna licząca się drużyna z wwyższe ligi nie posiada młodego składu. Żeby osiągnąć sukces trzeba kupić emerytów z nakoksowanym xp. Teraz liczy się de facto tylko skill, co oczywiście popieram :)

Powiem tak ci co graja krótko i szybko chcą osiągnąć dobre wyniki,to pragną zniesienia xp,a wtedy gra stanie się nudna,ja niebawem bede posiadał paru zawodników z siłą i Tj po 100,jak nie będzie xp ich czasy będą prawie jednakowe,a ile będzie takich drużyn co będą mieli zawodników z siła i tj po 100 odpowiem masa,dlatego xp musi byc przynajmniej takie jak jest,inaczej większość graczy będzie wchodziła raz na dwa trzy dni aby ustalic składy i to będzie wszystko,nawet mecze ligowe staną się nudne,bo po co robić zmiany i wstawiać juniorów skoro xp. nie będzie miało znaczenia.Pozatym skoro ruszamy xp który jest skillem przypominam,to w takim razie popieram to ze teraz Ts ma mniejsze znaczenie,bo ja mam zawodników na grząska.....Ludzie zastanówcie co wy piszecie za brednie,każdy chce ustawiać sobie parametry gry pod swój skład,powtarzam kolejny raz ruszenie xp,zmieni taktykę gry,jak zmieni taktykę gry to już nie będzie managerem.gra stanie sie bez sensu,bo po co teraz trenować zawodników 5-10 sezonów jak potem ktoś coś sobie zmieni np. Tj straci znaczenie,na korzyść refleksu,nie róbcie jaj i nie zmieniajcie taktyki gry.Pozatym jak sa robione jakieś zmiany w silniku to gracze powinni byc o tym poinformowani,a tu jak zwykle cisza,teraz jeszcze xp straci znaczenie i gra będzie monotonna,wejdę raz w tygodniu ustawie składy i na tym koniec.

Kfjat

Wysłany: 2011-08-01, 20:30   

Niestety ale gra zmierza - jest to oczywiscie moje zdanie ale przez duza czesc grajacych podzielane - w złym kierunku. I nie mowie tego jako gracz, ktory stawia nna emerytow ale jako gracz ktory ma bardzo perspektywiczny i mlody zespol. Juz teraz w 4 lidze, w ktorej gram - o tym co jest wyzej to łatwo sie domyslec - jest wielu rajderow o Sile i TJ rownej 100 i TS powyzej 80. Jesli teraz jeszcze zdejmiemy xp to wszystkie niemal mecze bede rozgrywac sie na poziomie losowosci!. Jak dla mnie to nie dosc ze powinno zostac xp w takim jak teraz ksztalcie, to nie powinno sie grzebac przy TS i jeszcze dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie jeszcze jednego skilla tak aby gre uatrakcyjnic i zeby nie bylo takiej sytuacji ze w wieku 24-25 lat zawodnicy nie maja czego trenowac. Dobrze byłoby tez pozmieniac nieco w szkółce np. poziomy szkółki i w zależnopsci od poziomu dostajemy zawodnika lepszego w skillach. Dzieki temu wypompujemy kase z managera i bedziemy mieli wpływ na zawodnikow przychodzacych do szkolki. Teraz to niestety ale jest totolotek i nie dosc ze w losowosci rostrzygaja sie wzrosty i spadki skilli, nie dosc, ze dzieki wylacznie losowosci dostajemy juniorow do szkolki to jeszcze teraz beda losowane wyniki meczy. Losowosc uwazam za sprawe słuszna nawet w managerach ale nie moze ona byc przezciez czynnikiem decydujacym. TO JEST MANAGER ! - przynajmniej z nazwy

Pavel

Wysłany: 2011-08-01, 20:55   

sam nie zaobserwowałem zmian, bo po prostu nie jechałem ani jednego testu, ale czytając ten temat nasuwa mi się myśl, że informacja o zmianach jest za późno. Wszystko robi się za szybko, możliwość testu jest wprowadzona sezon przed, ale informacje o zmianach w silniku powinny się pojawić wiele wcześniej. U ukształtowanego zawodnika, sezon to 4-6 skoków, czyli ok 10-15 pkt w skillach. O zmianie w xp-ie nie było ani słowa, dlaczego teraz nagle coś się modyfikuje?

siux

Wysłany: 2011-08-01, 21:25   

ts to w testach jedno wielkie nieporozumienie - refleks rządzi a ts praktycznie nie istnieje czyli co wszyscy przerzucamy się na grząską , a co z tymi co targali ts przez wiele sezonów :? , druga rzecz , może i owszem byłem za zmniejszeniem znaczenia xp , ale nie do tego stopnia , choć dzisiejszy spar który właśnie jedzie u mnie pokazuje że chyba była dziś/wczoraj jakaś kosmetyczna zmiana w tym zakresie

Marek
Marasy Toruń

Wysłany: 2011-08-01, 22:34   

1. Sami chcieliście zmiany silnika gry, bo wszyscy gadali, że jest zbyt duża losowość, no to ją macie i nie narzekajcie, bo jeszcze jest prawie cały sezon na poprawienie znaczenia skilli.
2. Kto mówił o całkowitym zniesieniu XP ?? Jest tylko obniżone znaczenie, a zawsze można je podnieść tak, że tylko xp będzie się liczyć
3.Kfjat, ty pewnie chciałbyś z milion tych skilli. Jak się wprowadzi ten twój wymarzony nowy skill to wszyscy będą gadać dlaczego mój zawodnik ma X tego a ten na LT Y tego. Następna rzecz, kasy już nie trzeba wypompowywać. Chyba nawet przydałoby się trochę wpompować, bo ekipy z 8 ligi i może z 7 mają problemy z utrzymaniem 12 czy 13 zawodników. A do szkółki to też mam zastrzeżenia, bo gdy podniesiemy poziom juniorków to znowu będą mutanty, które w wieku 21 lat będą mieli TJ i S po 100, a TS 80, a gdy wprowadzimy poziomy to znowu powiększy się różnica między ligami.

Pinczoch

Wysłany: 2011-08-02, 11:28   

Bonson napisał/a:

Powiem tak ci co graja krótko i szybko chcą osiągnąć dobre wyniki,to pragną zniesienia xp,a wtedy gra stanie się nudna (..)

Kolego, gram o niespełna rok dłużej od Ciebie, także pierwszy argument nietrafiony. :)

Na jakiej podstawie twierdzisz, że gra stanie się nudna? Ja po odjechanych kilku meczach odnoszę odmienne wrażenie. Mecze staną się ciekawsze, bo nie będzie można powiedzieć na 100%, że zawodnik z xp 80 i skillem tylko niezłym dowiezie komplet.

EDIT: Przecież istniej coś takiego jak poziomy w szkółce. Na początku mogliśmy wybrać skauta.

"Twój skaut Henryk Rasta zwiększa szanse znalezienia perełki o 2/3/4/5% Płacisz mu 2000/3000/4000/5000 zł! "
Ostatnio zmieniony przez Pinczoch 2011-08-02, 11:33, w całości zmieniany 1 raz  

guti
Guti

Wysłany: 2011-08-02, 12:43   

Do Pińczocha:
Weź się ogarnij
1. w młodzież trzeba inwestować
2. kupując tylko staruchów w końcu braknie kasy i przez 1-3 sezony bedą sukcesy, później spadek za spadkiem
3. inwestowanie w młodzież, trenowanie ich, dawanie ich do składu na mecze ligowe, kombinowanie jak tu wygrać, a jednocześnie objechać młodym 5 biegów to istota i esencja SM-a
Zauważ, że ci którzy taką taktykę obrali, niedługo zapukają do ekstraligi i 1 ligi. Długofalowość, cierpliwość i można zdziałać cuda. Ale na to potzreba wiele lat, i nie można jedną decyzją niszczyć cały trud
Zauważ, że w żużlu w realu kto rządzi? Gollob, Hancock, Crump - ile mają lat -duuuzo, może to jednak doświadczenie?

Pinczoch

Wysłany: 2011-08-02, 16:30   

Kolego Guti, sam obrałem ścieżkę inwestowania w młodzież ;) Przez 3 sezony jeździłem samymi młodzieżowcami, w których zainwestowałem łącznie 35 mln. Także myślę, iż Twoje rozważania są pozbawione sensu. :)

Użyłeś argumentu, że w realnym speedway'u rządzą Crump, Hancock czy Gollob.

Analizując wyniki cyklu GP znajdziemy tam:

Jarosława Hampela (29 lat) na 3. miejscu
Chrisa Holdera (23 lata) na 4. miejscu
Emila Sayfutdinova (22 lata) na 5. miejscu

(klasyfikacja przejściowa)

Ponadto awans do eliatrnego grona zdołali uzyskać m.in.:

Fredrik Lindgren
Artem Łaguta
Tai Woffinden
Antonio Lindback
Janusz Kołodziej
Kenneth Bjerre

Ponadto:

Chris Holder mimo młodego wieku uzyskał 10. średnią na torach ekstraligowych, wyprzedzając w tym zestawieniu m.in.:
-Rune Holtę
-Sebastiana Ułamka
-Bjarne Pedersena
-Chrisa Harrisa

Maciej Janowski na liście najskuteczniejszych zajmuje 11. lokatę.

Ponadto podczas DPŚ z dobrej lub nawet bardzo dobrej strony pokazali się:

Troy Batchelor (23 lata)
Darcy Ward (18 lat)
Chris Holder (23 lata)
Emil Sayfutdinov (22 lata)

W ścisłej kadrze Reprezentacji Polski znajdowali się także:

Maciej Janowski (20 lat)
Przemysław Pawlicki (20 lat)

Guti, jak widać po moim zestawieniu, w światowym żużlu wiele do powiedzenia mają również "młokosi". Takie rozwiązanie przy "starym" silniku gry, jest najzwyczajniej w świecie nieralne. Prosiłbym także, byście się na przyszłość powstrzymali od niemiłych uwag odnośnie mnie i moje składu. Wydawać by się mogło, iż zmniejszenie znaczenia xp nie powinno mi odpowiadać. No cóż, ja nie dbam o swój ineteres, ale o interes gry, by stała się ona ciekawsza i bardziej podobna do realnego speedway'a.

Bronek

Wysłany: 2011-08-02, 17:25   

http://www.smanager.pl/te...on=live&id=1194

Mecz zaczął się o 15 i umarł. Zawodnik z nr. 1 jechał 6 biegów i został wyznacozny do następnego biegu (swojego 7!!) i mecz zdechł ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi