SMANAGER.pl - oficjalne forum dyskusyjne Strona Główna

Choose language:


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hyziu
2015-04-23, 13:23
Oficjalne decyzje Rady Klanów
Autor Wiadomość
ThoM


Skąd: wiesz
Wysłany: 2010-09-08, 23:03   Oficjalne decyzje Rady Klanów

Żeby nie było żadnych niedomówień
 
 
Rafi
Kubańska ArmiaSkąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-11-02, 21:48   

Jak wiecie sezon ligowy w pełni, ale Rada Klanów pracuje pełną parą. Poniżej przedstawiam Wam listę zmian oraz korekt dotyczącej "Królowej" :) Zmiany mają pomóc stać się Lidze Klanów jeszcze bardziej ciekawszą, oraz dociągnąć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości czy tym podobne :d

1. Dodanie podpunktu c) do 2 pkt. rozdziału I-wszego:

2.4
c) Zabrania się jednej osobie bycia kapitanem/zastępcą kapitana w dwóch różnych klanach różnych rodzin - dopuszcza się bycie kapitanem całej rodziny (wszystkich klanów) bądź bycia kapitanem jednego klanu i bycia zastępcą drugiego klanu (oczywiście tej samej rodziny). Jednakże każdy klan musi posiadać na stanowiskach kierowniczych dwie różne osoby - czyt. kapitan nie może być jednocześnie zastępcą.


_________________________________________________________________________

2. Wprowadzenie punktu 4.3 w rozdziale II-gim:

4.3 "Złota godzina" - jest to czas w jakim nie można zgłosić walkowera jeżeli nie ma wysłanego zaproszenia tzn. w sobotę do godziny 1 istnieje możliwość wysłania zaproszenia jeżeli z jakiś przyczyn nie zrobiliśmy tego w regulaminowym czasie (zaproszenia na mecz). Każda drużyna tylko raz w sezonie może skorzystać z tego typu udogodnienia.

_________________________________________________________________________

3. Jeżeli RK wraz z przedstawicielem PZM udowodnij próbę oszustwa drużynie startującej LK to:
- za pierwszą próbę oszustwa klan w którym występuje drużyna, która próbowała oszukać ukarany zostaje 3 P.K, a klub czerwoną kartką,
- za drugą próbę oszustwa klan ukarany zostaje 1 P.K, natomiast na drużynę nałożona zostaje kara pięciu meczów (drużyna nie może wystąpić w pięciu kolejnych meczach w ramach LK - nie zerują się mecze wraz z końcem sezonu!)
To na barkach drużyn startujących w LK leży, aby dokładnie sprawdzać jakie zaproszenia się odrzuca, bowiem w razie gdy zaproszenie zostało wysłane przez drużynę X i odrzucone przez drużynę Y (dowód: zrzut z bazy od członka PZM) niezwłocznie nałożona zostanie kara wg "kryteriów"


____________________________________________________________________

4. Nie ma czegoś takiego jak wypożyczenia - jest to sztuczny "wytwór" stworzony na potrzeby LK, bliżej nieznany regulaminowi. Od przyszłego sezonu wszystkie klany nie mogą mieć prawa do wypożyczeń przed sezonem czy też w trakcie jego trwania! W regulaminie w podrozdziale transfery wszystko jest dokładnie wypisane w jakich okolicznościach i czy w ogóle drużyny mogą dołączyć do danego klanu ;)

________________________________________________________________________

****************************************
Zmiany dotyczące A-klasy

V-ligowiec w składzie

II.2 - w A-klasie dopuszcza się mieć maksymalnie dwie drużyny z piątej ligi w składzie klanu (całosezonowym) jednakże w składzie meczowym dopuszcza się starty jednego V-ligowca pod numerami 1-2 (nie innymi).

15 P.K
edycja 4.4
"4.4. Jeśli klan zbierze 12 pkt karnych to zostaje wykluczony z rozgrywek." W A-klasie limit wynosi 15 P.K

I te zmiany są już pewne i bardzo istotne jeśli chodzi o składy A-klasy, także proszę już "montować" składy z uwzględnieniem tych punktów :)

Wyżej wprowadzone zmiany są już raczej pewne także proszę się wypowiadać na ten temat - co sądzicie o wprowadzonych zmianach itd. Wszelkiego rodzaju sugestie mile widziane.

_____________________________________________________________________

Lista zmian branych pod uwagę przez RK:
- wprowadzenie klasyfikacji FP - musimy pomyśleć w jakiej formie ma to być prowadzone ;)
- nowa szata graficzna LK - aczkolwiek tutaj żadnych prac jeszcze nie rozpoczęliśmy
 
 
 
Rafi
Kubańska ArmiaSkąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-01-11, 22:11   

Kolejka nr 3 przełożona!

W związku z padem serwera trzecia kolejka Ligi Klanów przeniesiona zostaje na środę na godzinę 20 tak jak ustaliło PZM rozegranie spotkań, które pierwotnie miały zostać rozegrane dzisiaj. Zmianom nie ulegają terminy wystawienia składów na daną kolejkę czy też wysyłania zaproszeń.
 
 
 
ThoM


Skąd: wiesz
Wysłany: 2011-03-28, 14:12   

Zmiany w Regulaminie Ligi Klanów

Nowe Punkty:


VIII.5 W przypadku gdy dany klan przekroczy limit Punktów Karnych zostaje automatycznie zdegradowany do ligi niżej i będzie w niej występował w kolejnym sezonie

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGI
XII.5 W przypadku wycofania się danego klanu z rozgrywek Ligi Klanów miejsce w lidze przypada drużynie która zajmowała jedno z miejsc zagrożonych spadkiem do Ligi niżej.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Poprawki:


IV.1 W zależności od ilości klanów w Rodzinie, powinna ona posiadać tak zwaną Władzę Główną. Składać się powinna z Prezesa oraz Zastępcy Prezesa, którzy zostali wybrani w wewnątrz klanowym głosowaniu (nie muszą pełnić oni funkcji Kapitana bądź Zastępcy Kapitana w jednym z klanów). Władza ta odpowiada za całą Rodzinę startującą w rozgrywkach Ligi Klanów oraz stanowi organ, który może kontaktować się z Radą Klanów w ważnych dla niej sprawach. Władza posiada również możliwość oddania głosu w czasie głosowania odnośnie zmian w formule rozgrywania Ligi Klanów (Jedna Rodzina oddać może tylko Jeden Głos). Warto również dodać, iż Prezes bądź Zastępca Prezesa mogą podawać wyniki wszystkich klanów z jednej Rodziny.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGI
IV.4 Istnieje całkowity zakaz łączenia funkcji Prezesem tudzież Zastępcy Prezesa w dwóch różnych Rodzinach Klanów. Dopuszcza się natomiast pełnienie funkcji Prezesa (Zastępcy) w jednej Rodzinie Klanów i startowanie w klanie który należy do innej Rodziny (z tym, że nie można pełnić w nim żadnej funkcji)
Ostatnio zmieniony przez ThoM 2011-03-28, 14:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ThoM


Skąd: wiesz
Wysłany: 2011-03-28, 17:46   

Przesunięcie Pierwszej Kolejki Ligi Klanów

UWAGA !

W związku tym, iż wiele ekip ma niejasną sytuację ligową spowodowaną uczestnictwem w meczach barażowych, które będą miały miejsce 2 i 3 Kwietnia, niemożliwe jest rozegranie Pierwszej Kolejki XIII Sezonu Ligi Klanów dnia 5.04. Rada Klanów postanowiła więc, że Liga Klanów wystartuje tydzień później czyli 12.04.
 
 
ThoM


Skąd: wiesz
Wysłany: 2011-03-28, 17:57   

Termin XIV Kolejki Ligi Klanów

UWAGA !

Jak wiadomo przesunięcie terminu Pierwszej Kolejki XIII Sezonu Ligi Klanów spowodowało wydłużenie się rozgrywek o tydzień. Powoduje to, iż ostatnia kolejka wypada w tygodniu, na który zaplanowane są obozy treningowe. Próby rozmów z Administracją o przesunięciu terminu obozów o tydzień do przodu i spokojnego rozegrania XIV kolejki nie przyniosły zamierzonego przez nas efektu. Postanowiliśmy więc, iż XIV kolejka odbędzie się 07.07.2011 czyli w Czwartek. Jest to jedyne możliwe wyjście z zaistniałej sytuacji. Termin XIII Kolejki (05.07) pozostaje bez zmian.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy
 
 
Rafi
Kubańska ArmiaSkąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-04-02, 08:28   

Modyfikacje w składach
Rada Klanów pozwala do środy 06.04 do godziny 23:59 wprowadzać modyfikacje w składach klanów. Wiąże się to z możliwością dopisania/wykreślenia drużyny z danego klanu bez jakichkolwiek "kosztów transferowych", a więc tracenia możliwości zasilenia z zewnątrz bądź transferów wewnątrz klanowych. Modyfikacje proszę zawierać w swoich postach w tym temacie - http://www.smanager.pl/forum/viewtopic.php?t=1981
Ostatnio zmieniony przez Rafi 2011-04-02, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rafi
Kubańska ArmiaSkąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-05-03, 13:14   

Uszczuplenie Rady Klanów
Rada Klanów informuje, że dnia dzisiejszego (tj. wtorek, 3.05) z szeregów Rady Klanów wystąpił Cieśli, który w RK znajdował się od ponad 1,5 roku. Za wkład włożony w rozwój Ligi Klanów, a także poświęcony czas serdecznie dziękujemy :)

Nie podjęto jeszcze wiążących decyzji co do wyborów nt. zwolnionego wakatu - gdy tylko pojawi się jakiś zarys tego co zamierzamy jako RK zrobić, niezwłocznie uczestnicy zostaną poinformowani.
Od dnia dzisiejszego za II ligę Ligę Klanów odpowiadać będzie Rafi i to do niego proszę kierować wszelkiego rodzaju pytania czy też zastrzeżenia i wątpliwości związane z II ligą.
 
 
 
Rafi
Kubańska ArmiaSkąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-16, 17:41   

Mam zaszczyt poinformować, że główną pieczę nad "przejściem" między sezonowym przejmuje Thomasso, który odpowiedzialny jest za wszelkiego rodzaju decyzje odnośnie przerwy między sezonowej. Wszelkiego rodzaju prośby, pytania i zażalenia proszę kierować właśnie do Niego. Ponadto informuję, że to właśnie Tomek odpowiedzialny jest za ostatni rozwój LK i to głównie jemu należą się zasługi za sprawne przeprowadzenie przejścia między sezonami - oficjalnie dziękuję w imieniu wszystkich uczestników LK.
 
 
 
Rafi
Kubańska ArmiaSkąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-18, 11:07   

Nowe punkty regulaminu! Ważne!


1. Obustronny walkower nie liczy się do wyniku meczu.
Było to już stosowane przez RK w poprzednim sezonie, jednakże teraz taki zapis trafi do regulaminu LK.

2. Dbałość o dokładność podania nicków i nazw drużyn
W przypadku błędnego podania nazwy lub nicku - 1 Punkt Karny.
W mijającym sezonie zdarzyły się sytuacje, że źle wpisane zostały nazwy drużyn - wtedy przeszło to bezkarnie, od obecnego sezonu traktowane to będzie jako "drobne wykroczenie" i dla klanu, który niedbale poda skład nakładane będą kary.

3. Wystawienie drużyny której transfer jest niezatwierdzony = walkower
Wystawienie takiej ekipy = 1 pkt karny.
Ten punkt polega na tym, że zakazane jest wystawianie ekipy, której transfer nie jest jeszcze zatwierdzony. Zdarzyć się może sytuacja, że taki transfer zostanie odrzucony wskutek niespełnienia zapisów regulaminu i trzeba nie dopuścić do sytuacji nieodbycia meczu wskutek właśnie takich problemów.

4. Formuła 2+3
Reguła 3
- Klan A nie posiada w składzie Ekstraligowca i ma tylko jednego Pierwszoligowca
- Klan B posiada w składzie drużyny tylko Pierwszoligowe

W tym przypadku Klan A może wystawić Pierwszoligowca na dowolną pozycję w meczu (od 1 do 5). Klan B natomiast musi wystawić dwóch Pierwszoligowców na odgórnie ustalone pozycje (1-2)

No tutaj chyba największa zmiana jeśli chodzi o nowe punkty regulaminu. Dopuszcza się w podanym schemacie wystawienie jednej drużyny z I ligi na pozycjach 3-5, wtedy gdy klan przeciwny ma w swoich szeregach tylko jednego I-ligowca (mówimy o klanie, a nie o rodzinie). Obecnie było tak, że taka możliwość była udostępniona w przypadku posiadania przez klan drużyny Ekstraligowej oraz I-ligowej. Teraz dopuszczalne będzie takie coś również w sytuacji, gdy posiadać drużyna będzie tylko jedną ekipę I-ligową.

5. Niepodanie składu do odgórnie ustalonego terminu przed sezonem
3 Punkty na starcie do ligowej tabeli.
No chyba wszystko w temacie - trzeba sztywno trzymać się zasad i akurat w tych ryzach będziemy bardzo surowi.

6. Niedostosowanie się do schematu podawania składu na mecz Ligi Klanów grozi usunięciem takowego postu i jednym punktem karnym.
Runda i data
Klan A - Klan B


Chodzi tutaj głównie o rundę i datę bo nagminnie zdarzało się wystawianie składu czy też podawaniu wyniku bez podania numeru kolejki i daty. Jest to bardzo przydatne dla pracy RK także od tego sezonu radzę stosować się do tego. Jeśli podany będzie skład bez numeru rundy przedstawiciel RK ma prawo usunąć taki post bez uprzedniej informacji o tym kapitana, a wykasowanie takiego postu traktowane będzie jako niepodanie składu. To samo tyczy się podania wyniku meczu.

Jeśli macie jakieś pytania czy też sugestie zapraszamy do dyskusji -> http://www.smanager.pl/fo...er=asc&start=15
Ostatnio zmieniony przez Rafi 2011-07-19, 09:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Rafi
Kubańska ArmiaSkąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-20, 11:39   

Klany ukarane ujemnymi punktami na starcie sezonu.

5. Niepodanie składu do odgórnie ustalonego terminu przed sezonem
3 Punkty na starcie do ligowej tabeli.


Klany Speedway Fighters II oraz PARENT'E OLIWIA'S zostają ukarane odjęciem trzech punktów meczowych wskutek podania składu po terminie do tego przeznaczonym. Kara obowiązuje od tego sezonu i swe zastosowanie znajduje niezwłocznie po pojawieniu się tej informacji!

Ponadto proszę klany Alpejskiej Armii oraz Fantyków Falubazu o podanie składów! Wasze zgłoszenie do rozgrywek i niepodanie składów jest zupełnym nieporozumieniem - tak się nie robi! Wyżej wymienione klany również zostają ukarane odjęciem trzech punktów na starcie nowego sezonu.
 
 
 
Rafi
Kubańska ArmiaSkąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-24, 16:45   

Uszczuplenie Rady Klanów.

Mam zaszczyt poinformować, że dnia dzisiejszego z szeregów Rady Klanów wystąpił kolejny "żołnierz" - jest nim Thomasso, który przez okres swych rządów w RK zasłynął niesamowitą pracowitością i solidnością. Rada Klanów ciągle ubolewa nad stratą i ma nadzieje, że znajdzie się osoba, która w przyszłości podobnie jak kolega z Częstochowy będzie tak dobrze i sumiennie wykonywać swoją pracę.

Jeszcze raz podziękowania, za trud i oddanie włożone w rozwój Ligi Klanów. ;)
Ostatnio zmieniony przez Rafi 2011-07-24, 16:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Rafi
Kubańska ArmiaSkąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-30, 19:40   

Nowi Radni w Radzie LK.

Mam zaszczyt poinformować, że nowymi Radnymi Ligi Klanów zostali Stroszy oraz Kabat. Wybory wygrał Kabat, który otrzymał 5 głosów. Stroszy cieszył się poparciem trzech klanów i to również wystarczyło by zostać nowym Radnym Ligi Klanów. Gratuluję zwycięzcom, dziękuję wszystkim kandydaturom kontrkandydatów. Mam nadzieje, że Wasz wybór był dobry i przyczyni się do rozwoju Ligi Klanów.
Ostatnio zmieniony przez Rafi 2011-07-30, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rafi
Kubańska ArmiaSkąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-07-30, 20:18   

Ukaranie klanu Madsów, oraz ostrzeżenie na przyszłość!

W związku z doniesieniami, które obiegły rozgrywki Ligi Klanów o anulowaniu sparingów przez przedstawiciela PZM na potrzeby Ligi Klanów, Rada Klanów postanawia:

- wszelkiego rodzaju próby podjęte w celu anulowania sparingu (w którym odbyć ma się kolejka Ligi Klanów) karane będą pauzą w danej kolejce, a klany ukarane punktem karnym (rozwiązane doraźne, może ulec zmianie)

Rzetelność i dbałość o pilnowanie terminu w którym ma odbyć się dana runda Ligi Klanów jest niezwykle ważne, więc niedopuszczalne w moim odczuciu jest, ażeby wysyłać prośby na pw z prośbą o anulowanie sparingu. Jedynym dozwoloną formą anulowania sparingu na potrzeby LK jest wyjście z inicjatywą przez RK i usunięcie sparingu na mocy współpracy z PZM - zazwyczaj w takich przypadkach powstaje osobny temat.

___________________________________________________________________

W związku z w/w postanowieniami klan Mad Dogs zostaje ukarany punktem karnym, a na managera Ptaq nałożona zostaje kara jednej kolejki pauzy (3 kolejka).
 
 
 
Rafi
Kubańska ArmiaSkąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-08-14, 09:54   

Nowy Radny Ligi Klanów.

Uprzejmie informuje, że od dzisiaj do działań na rzecz Ligi Klanów powraca Thomasso. Po wspólnych ustaleniach doszliśmy do wniosku, że Tomek wróci i będzie dalej pracował na rozwój Ligi Klanów.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgrey created by spleen created by spleen modyfied by SMANAGER.pl

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11