To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
SMANAGER.pl - oficjalne forum dyskusyjne

KOSZ - Dyskusje na temat nowego silnika!

Pavel - 2011-08-07, 18:47

żeby wychwycić błędy przydałaby się konkretna informacja od Wojtka jakie zmiany są zamierzone. Czy na pewno rola xpa ma być zmniejszona skoro było to robione 2 sezony temu, czy faktycznie rola ts i refleksu się zmienia, czy rośnie rola formy? Jak będzie wiadomo co jest celem nowego silnika to łatwiej będzie dostrzec błędy, bo na razie wszyscy krążą wokół tego co budzi zastrzeżenia, a być może są to w większości zamierzone działania
Bonson - 2011-08-08, 16:09

Moje zdanie tez jest takie ze powinniśmy być poinformowani jakie zmiany nastąpią w nowym silniku,tak aby można było się przygotować na kolejny sezon... :(
Anonymous - 2011-08-08, 16:28

Dokładnie, Wojtku wypowiedz się proszę w tym temacie.
Jaki zmiany dokładnie są w nowym silniku? Czy na 100% on wejdzie mimo wielu zastrzeżeń graczy? Czy będą jeszcze jakieś zmiany?

Wikol - 2011-08-10, 14:51

Chciałbym wyrazić swoją opinię o nowym silniku.
Cieszy mnie jedno - zmniejszenie znaczenie XP. Pisze zmniejszenie - co nie znaczy, że został on całkowicie zlikwidowany. Teraz chociaż młodsi zawodnicy, którzy mają dużo wyższe sklie od 30-letnich "dziadków" mają szanse przyjechać przed nimi. To zmniejszenie polega na tym że teraz przy porównywalnych skilach młodych i "dziadków" wygrywa ten z wyższym XP i to jest sprawiedliwe. Bo co z tego że mam 22 letniego zawodnika z dobrymi skilami - dużo lepszymi od 30-letniego dziadka skoro różnica 30XP powoduje ze stale przyjeżdża za nim. To tak jakby taki Pawlicki, Janowski czy Zengota nigdy nie mógł objechać Piotra Śwista ......

Prawda jest taka, że każda zamiana spowoduje zmianę taktyki gry. A czy wprowadzając ten silnik co teraz obowiązuje nie zmieniliście taktyki gry? Jak dobrze pamiętam, w poprzednim silniku zostało zmniejszone znaczenie TJ I S na rzecz R i TS - myślę, że to było dobre posunięcie. Podobno zmniejszono też znaczenie XP - choć pewnie w bardzo nikłym stopniu. W tym silniku decydują wszystkie sklie i nie jeden XP! Może jak czytam zmniejszyliście też znaczenie TS - na razie tego nie zauważyłem ale ja bym tego nie ruszał.
Płacz tych wszystkich że to już nie manager - jest lekko przesadzony. W końcu w normalnym życiu też zmieniają się przepisy (nowe tłumiki, teraz 1 zawodnik z GP) i to od włodarzy klubów też będzie powodowało pewne zmiany w składach. Najwięcej płaczą Ci co pokupowali sobie 30- letnich "dziadków" i widzą że wszytko przegrywają. Teraz dopiero trzeba będzie pomyśleć pokupować lub wyszkolić solidnych zawodników a nie pójście na łatwiznę i za 100tys kupić dziadka z XP 80 i mieć pewnego lider.

Myślę, że zmiany idą w dobrym kierunku a płakanie, że jak to wprowadzą to ja przestaję grać - odpowiadam tak samo jak mi odpowiadaliście gdy pisałem o błędach tego silnika - jak się nie podoba nikt Was tu nie trzyma i nie karze na siłę grać.

Pozdrawiam
Wikol

robcio2x8 - 2011-08-10, 18:57

Tylko na ten moment wyglada to tak:

robcio2x8 napisał/a:
Kolejny spar testowy jaki jechalem odbyl sie na nawierzchni normalnej, sytuacja podobnie jak na grzaskiej byla taka, ze junek krecil lepsze czasy od seniora z XP wiekszym o 28, S wieksza o 5 i TS wieksza o 10 :-o

dodam tylko, ze TJ obaj maja po 100 :-p

a to juz chyba ok nie jest gdy senior z lepszym skillem i lepszym XP jest objezdzany przez junka? ;-)

Maniuś_gks - 2011-08-11, 12:25

http://www.smanager.pl/te...ion=live&id=563

Grząska + chmury. Zawodnik o skillu 56 70 100 100 95 (Marszałek) 2x przegrywa z zawodnikiem o skillu 52 52 100 100 95 i mniejszy XP (Wilk). Widać że bez zmiany :P

Pinczoch - 2011-08-11, 12:44

A może młody wiek to jakiś handicap?
Anonymous - 2011-08-11, 14:14

XP moim zdaniem powinno miec znaczenie na tyle ze przy takich samych skillach Tj , S .TS wygrywac powinien ten co ma wieksze doswiadczenie. Moze nawet jesli o 5% jeden ma mniejsze skile od 2 ale doswiadczenie wieksze o 40% to dlaczego ma przegrac?Powinna byc zachowana odpowiednia proporcja miedzy doswiadczeniem o innymi skillami.Sensu nie widze zeby junior 19lat objezdzal 28 latka jesli ma o 1-2 lepszy Tj reszta bez zmian a ten drugi ma xp70 a ten pierwszy 20?Zlikwidowanie "dziadkow" zostawi lata swietlne nowych managerow za starymi ktorzy beda zdani na losowosc szkolki -zmniejszy mozliwosci gry. Kto broni komu kupic dziada???nie za 100tys a za 300-400 .Jesli ktos wywala w bloto ta kase na pare meczy jego sprawa .Wiadomo ze to sie odbije na finansach itd:)Jedni szkola i czekaja kilka sezonow inni nie to jest manager-kazdy ponosi konsekwencje prowadzenia klubu:)Zmniejszyc znaczenie xp ale rozsadnie .Chcialbym zauwazyc ze kupowanie dziadow w Sm jest objete bardzo duzymi restrykcjami ich przydatnosci w postaci -nie ma w Sm zawodnika takiego jak Gollob, Hankock i jeszcze paru okolo 40lat(25 lat na torze)i Mistrz Swiata-im starszy tym lepszy:)32-34 lata to zakup na kilka meczy praktycznie potem przydatnosc zawodnika spada ostro:)Idac tym tropem ograniczmy drastyczne spadanie skilli dziadom i nikt ich nie sprzeda za 300-400tys i ograniczmy znaczenie xp co da szanse mlodym:)Moze jakis bonus za to ze dziadem jest nasz wychowanek? Idealne rozwiazanie -chcialbym zeby taki Gollob w sm mogl istniec i wygrywac ale zeby taki Janowski tez byl i wygrywal z nim od czasu do czasu:)Informacja powinna byc najpozniej do polowy sezonu na czym jedziemy.
Maniuś_gks - 2011-08-11, 15:20

Pinczoch wierzysz w to co mówisz?
Pinczoch - 2011-08-11, 23:24

a jest inne wytłumaczenie?
Stroszy - 2011-08-11, 23:27

Jest, Bledy bledy i jeszcze raz bledy ?
Zimbabwe_fan - 2011-08-12, 00:43

Stroszy, nie opisuj nam tu swojej postaci.
Maniuś_gks - 2011-08-12, 00:49

Wyłumaczenie Stroszego Pinczoch.
lucjanos - 2011-08-19, 19:00

A ja powiem dla przekory, że mnie się nowy silnik bardzo podoba. :) Po odjechaniu kilkunastu meczy testowych stwierdzam, że mam mocno pasujący skład do nowego silnika. :) Mógłby już zostać bez zmian.
Pluszaczek - 2011-08-19, 20:30

Silnik jest ok bo skruszy SM beton :d
Jedni się cieszą inni marudzą ale SM musi iść do przodu stojąc w miejscu będzie umierał. Co z tego wszystkiego wyjdzie nikt nie wie ale jedno jest pewne będą emocje i będą niespodzianki a o to wszystkim chodzi. Na chwilę obecną co widać po wszelkich typerach każdy mecz z góry jest ustawiony a rozpiętość to zaledwie kilka punktów od obstawiania, nie ma niespodzianek które mogłyby uatrakcyjnić grę :?